ZAPRASZAMY DO NASZEGO ŚWIATA

ARTI UNICI WORLD

Home / GONG FU CHA / GONG FU CHA i WUYI SHAN

GONG FU CHA i WUYI SHAN

Wszystko zaczęło się w górach 武夷山 WUYI SHAN. Tu pierwszy raz doświadczyliśmy magii ceremonii herbacianej, która odbyła się w starożytnej buddyjskiej świątyni HUI YUAN. Tu narodziła się ARTI SAN TEA, o czym ze szczegółami opowiemy później …..

Według jednej z wersji ceremonia GONG FU CHA powstała w górach 武夷山 WUYI SHAN w XVIII wieku. Nie wiemy jak było naprawdę ale ceremonia, której tam doświadczyliśmy, miała ogromny wpływ na nasze późniejsze życie.

W październiku 2016 roku wyjechaliśmy na ekspedycję herbacianą w poszukiwaniu niczym nie skażonej herbaty organicznej o wyjątkowym smaku. Trafiliśmy w miejsce, o którym krążą legendy. W miejsce, skąd pochodzi najsłynniejsza i najcenniejsza z herbat – legendarna herbata skalna  DA HONG PAO.

Podczas długiej wędrówki przez góry dotarliśmy do starożytnej buddyjskiej świątyni HUI YUAN, gdzie zrobiliśmy przystanek na odpoczynek. I tu wydarzyło się coś, co odmieniło nasze życie…..

Krajobraz dookoła nas był jak z cudownej bajki. Piękno otaczających pól herbacianych powodowało, że nie można było oderwać od nich wzroku a majestatyczne szczyty górskie uczyły pokory i wprawiały w zachwyt. Woda również wydawała się być magiczna. Była tak czysta, że widać ją było dopiero wtedy, gdy padał deszcz lub uderzał w nią spadający ze źródła strumień.

Krzewy herbaciane, hodowane w tych legendarnych górach, rozwijają się ogrzewane słońcem i odżywiane często występującymi w tych rejonach deszczami. Te góry przechowują najstarsze krzewy  DA HONG PAO, które mają ponad 350 lat. Według legendy zostały nakryte dużą czerwoną szatą przez pewnego chorego urzędnika, który odzyskał zdrowie po wypiciu herbaty podarowanej mu przez mnicha. Czy to był mnich ze świątyni HUI YUAN? Tego nie wiemy.

Wiemy, że w starodawnych Chinach mnisi mieli zwyczaj częstowania swoich gości najlepszą herbatą z własnego ogrodu. Ten piękny zwyczaj jest żywy do dziś w 武夷山 WUYI SHAN. Życzliwość mnichów, którzy poczęstowali nas wyjątkową herbatą i zaprosili na obiad, oraz smak i aromat samej herbaty podczas ceremonii GONG FU CHA spowodowały, że chcieliśmy aby te parzenia nigdy się nie kończyły (ceremonia została zakończona po 18 parzeniu).

Dlatego po zakończeniu ceremonii, kiedy wchodziliśmy do świątyni, aby podziękować już wiedzieliśmy, o co poprosić Buddę. Zgodnie z tradycją należało złożyć podziękowania i wyrazić jedno najważniejsze życzenie, ale o tym później 🙂

W górach 武夷山 WUYI SHAN wierzą, że do uzyskania najlepszej herbaty podczas ceremonii GONG FU CHA potrzebne są trzy najważniejsze elementy: dobrzy przyjaciele – dobra woda – dobra herbata.

Ta legenda o dobrej herbacie, która zrodziła się wiele lat temu, ma głęboki sens i przechowuje ducha kultury herbacianej i jej znaczenie. Sama ceremonia, która odbyła się w świątyni HUI YUAN, została uwieczniona na opakowaniu ARTI SAN TEA, aby za każdym razem przypominać to, co było tak bardzo ważne dla nas wtedy i pozostaje ważne do dziś.

To było w roku 2016. Poniżej chcemy podzielić się z Wami tym, co nastąpiło później a co było możliwe dzięki ambasadorom ARTI UNICI i gościom ceremonii herbacianych. Wszystkim Wam serdecznie dziękujemy i zapraszamy do Galerii zdjęć przedstawiających ceremonie GONG FU CHA.

W Polsce ceremonie GONG FU CHA, dzięki ambasadorom ARTI UNICI, przeprowadzane są na największych imprezach herbacianych w Warszawie, Cieszynie i Poznaniu. W Hiszpanii Ewa Kowalik tworzy pionierski projekt, w którym staramy się Ją wspierać i pomagać. To właśnie w Hiszpanii planujemy zlot ambasadorów* ARTI UNICI jeszcze w tym roku i wspólne ceremonie GONG FU CHA 🙂

Tysiące lat temu ludzie żyli w zgodzie z naturą, nie krzywdząc jej a jednocześnie czerpiąc z niej to co najlepsze: najzdrowszą żywność i najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji ciała. Z ust do ust i z pokolenia na pokolenie, z wielką troską i w ogromnej tajemnicy mistrzowie przekazywali sobie tradycje wytwarzania i przechowywania tych wyrobów.

Są takie miejsca na ziemi, gdzie te tradycje przetrwały do dziś. W tych miejscach produkty są unikalne i przekazują pozytywną energię i emocje. Przechowują ducha kultury i jej znaczenie. Tworzone z pasją i miłością wprowadzają harmonię a niekiedy potrafią zmienić całe życie.

 

PRODUKTY TWORZONE W IDEALNEJ HARMONII Z NATURĄ WNOSZĄ HARMONIĘ, RADOŚĆ I ZDROWIE DO NASZEGO ŻYCIA

 

*Ambasador propagujący wartości ARTI UNICI jest również TeaSpoterem przedstawiającym magię ceremonii herbacianej na zdjęciach. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość poznania herbaty zbieranej ręcznie i przygotowanej według prastarych tradycji. Przybywa też uczestników ceremonii herbacianych organizowanych przez naszych ambasadorów.

 

ARTI SAN TEA  ancient traditions

 

Specialty Tea             |             Aged Tea             |             Organic Tea             |             Stone Tea

 

Zapraszamy do naszego świata!

ARTI UNICI artisan brands

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.artiunici.com