ZAPRASZAMY DO NASZEGO ŚWIATA

ARTI UNICI WORLD

Home / GONG FU CHA / GONG FU CHA i DA HONG PAO

GONG FU CHA i DA HONG PAO

GONG FU CHA – to umiejętność przygotowania herbaty w mistrzowskim stylu. Ceremonii herbacianej towarzyszy całkowita harmonia i koncentracja wszystkich zmysłów. Sama ceremonia jest celebracją życia tu i teraz, która niesie ze sobą pewne bardzo ważne wartości i przebiega według jasno określonych zasad.

W górach 武夷山 WuyiShan wierzą, że do uzyskania najlepszej herbaty potrzebne są trzy najważniejsze elementy: Dobrzy przyjaciele – Dobra woda – Dobra herbata.

Mówią tak od wielu lat i wierzą w to, co mówią.

A tak napisał na swoim blogu nasz ambasador i wytrawny mistrz herbaciany, autor projektu ZielonaiCzarna.pl Ivan CZAJ Sitsko: „Pewien człowiek powiedział mi przy ceremonii herbacianej na 8 festiwalu “Święto Herbaty” w Cieszynie:

– Na pierwszym miejscu jest człowiek, na drugim jest woda, dopiero na trzecim jest herbata.

Jak mnie nie nazywaj i tak zostaję Ivanem, zostaję sobą, dążę do tego by być z ludźmi, dążę do tego by być wodą.  Herbata dopiero na trzecim miejscu. Ważne by dzielić się swoimi wartościami i zawsze pamiętać o nich.”

Będąc wśród ludzi i celebrując z nimi wartości pokory wobec natury, szacunku i wdzięczności dla niej i dla mistrza, który tworzył dla nas herbatę podziwianą przez wszystkich uczestników ceremonii, stajemy się bogatsi o nowe doświadczenia i otwarci na siebie samych. Otwarci na harmonię natury, którą witamy, podziwiamy i czujemy w herbacie i we wszystkim, co ją otacza podczas ceremonii.

Stajemy się uważni i skoncentrowani. Zaczynamy żyć tu i teraz, jak gdyby czas się zatrzymał i stał się wodą. Wodą, która płynie prosto z serca i nikt nie potrafi jej zatrzymać ani zmienić jej biegu. Wodą, która przynosi pożytek wszystkim ludziom, bo z nikim nie walczy. Za to właśnie kochamy ceremonię GONG FU CHA, która niekiedy potrafi sprawić, że stajemy się lepszymi ludźmi.

Cieszymy się bardzo z sukcesu pierwszej ceremonii GONG FU CHA, która odbyła się w Muzeum na powitanie Chińskiego Nowego Roku. Na powitanie Roku Brązowego Psa, Ivan zaparzył organiczną herbatę skalną DA HONG PAO i opowiedział niesamowitą legendę, która jest z nią związana, a która narodziła się w górach 武夷山 WuyiShan. Tam również, zgodnie z najbardziej prawdopodobną wersją wydarzeń, narodziła się ceremonia GONG FU CHA, którą zaczęto praktykować później na sąsiadującym Tajwanie.

Góry 武夷山 WuyiShan są wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO a poza fantastyczną herbatą skalną hoduje się tu rzadkie odmiany roślin leczniczych. Ten typ herbaty jest szczególny, gdyż może być przechowywany przez dziesięciolecia uzyskując jeszcze bardziej wyrazisty i głęboki smak oraz lepsze właściwości zdrowotne. Niezwykłe warunki, w jakich wzrasta ta najbardziej ceniona herbata w Chinach, szczegółowo opisane są na blogu w artykule o Mistrzu Herbaty Skalnej.

W GONG FU CHA  każdy szczegół jest ważny, aby zaparzyć herbatę po mistrzowsku. Ważna jest pojemność gajwana, ilość i jakość liści, ważna jest temperatura wody, jeszcze ważniejsza jest jakość wody, ale najważniejsi są ludzie, bez których cała ceremonia nie istnieje.

Jesteśmy szczęśliwi, że ceremonia odniosła duży sukces i przyniosła wiele radości. Tym bardziej, że DA HONG PAO, która była królową wydarzenia oraz SHUI XIAN i ROU GUI, które będą królować na kolejnych ceremoniach, niosą ze sobą najwięcej właściwości zdrowotnych, gdyż pochodzą z Rezerwatu Przyrody, gdzie ekologia zachowała się na poziomie z przed trzech milionów lat. Herbaty zostały zebrane i wyprodukowane ręcznie przez mistrza herbaty skalnej, który już od ponad 30 lat tworzy najlepsze herbaty skalne w Chinach.

Mocno wierzymy w to, że przed nami jeszcze wiele niesamowitych ceremonii w Muzeum Azji i Pacyfiku, na BioBazarze i w plenerze, co uwielbiamy najbardziej, gdyż wówczas cała ceremonia przepływa w idealnej harmonii z naturą.

Wielu wspaniałych spotkań i wspólnych ceremonii GONG FU CHA doznaliśmy w roku poprzedzającym rok Brązowego Psa i chętnie opowiemy Wam o nich przynajmniej w wersji skróconej. Ale dopiero w następnym artykule ……

Już niedługo kolejna relacja i galeria zdjęć z ceremonii herbacianych GONG FU CHA 🙂

 

Tysiące lat temu ludzie żyli w zgodzie z naturą, nie krzywdząc jej a jednocześnie czerpiąc z niej to co najlepsze: najzdrowszą żywność i najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji ciała. Z ust do ust i z pokolenia na pokolenie, z wielką troską i w ogromnej tajemnicy mistrzowie przekazywali sobie tradycje wytwarzania i przechowywania tych wyrobów.

Są takie miejsca na ziemi, gdzie te tradycje przetrwały do dziś. W tych miejscach produkty są unikalne i przekazują pozytywną energię i emocje. Przechowują ducha kultury i jej znaczenie. Tworzone z pasją i miłością wprowadzają harmonię a niekiedy potrafią zmienić całe życie.

 

ARTI SAN TEA  ancient traditions

 

Specialty Tea             |             Aged Tea             |             Organic Tea             |             Stone Tea

 

Zapraszamy do naszego świata!

ARTI UNICI world

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.artiunici.com