ZAPRASZAMY DO NASZEGO ŚWIATA

ARTI UNICI WORLD

Home / ARTI SAN TEA ancient traditions / Trzy pytania od ARTI SAN TEA

Trzy pytania od ARTI SAN TEA

Szczególne podziękowania za przygotowanie tych trzech oryginalnych pytań należą się ambasadorom ARTI UNICI: Ivan CZAJ Sitsko, Ewa Kowalik HERBATNICZEK, Małgosia PAPIEROWY TYGRYS i Łukasz JACK HATTER.

Bardzo dziękujemy 🙂

Wyjątkowo cenne prezenty czekają na Ciebie 🙂 

Pierwsza osoba, wytypowana przez ambasadorów ARTI UNICI na zwycięzcę, otrzyma prezentowe opakowanie ARTI SAN TEA z najdroższą herbatą 岩茶 YanCha HUI YUAN KENG SHUI XIAN, którą wyprodukował mistrz Xian Jinmao na małej plantacji w magicznych górach WuyiShan.

Herbata Hui Yuan Keng Shui Xian

Opakowanie zawiera również ręcznie wyprodukowaną zieloną herbatę Jasmine Dragon Pearl i kubek White ARTI SAN TEA wykonany ręcznie na kole garncarskim przez mistrza rękodzieła artystycznego Roberta Jehn-Olszewskiego. Pojemność kubka została specjalnie dopasowana do pojemności zaparzacza dzbanka SAMA DOYO przeznaczonego do zaparzania herbaty liściastej metodą Gong Fu Cha. Na uchwycie odciśnięte logo AST.

Druga osoba, wytypowana przez ambasadorów ARTI UNICI na zwycięzcę, otrzyma najdroższą herbatę 岩茶 YanCha HUI YUAN KENG SHUI XIAN, którą wyprodukował mistrz Xian Jinmao na małej plantacji w magicznych górach WuyiShan 🙂

Wuyi Yan Cha najwyższej jakości

Trzecia, czwarta i piąta wygrana to 30 gramowe opakowanie ręcznie tworzonej Jasmine Dragon Pearl i 20 gramów legendarnej herbaty skalnej DA HONG PAO.

Wuyi oolong z kolekcji specialty ARTISANTEA

Życzymy powodzenia i czekamy z niecierpliwością na wszystkie Twoje odpowiedzi na Blogu ARTI UNICI!

 

Z A S A D Y

 • Prosimy o zasubskrybowanie kanału
  ARTI UNICI world i ARTI SAN TEA na YouTube, gdzie znajdziecie cenne podpowiedzi 🙂
 • Prosimy o polubienie filmów o nazwie
  18 STEEPS from one packet of tea” i
  ARTI SAN TEA naturally handcrafted in WuyiShan”, które również mogą pomóc 🙂

 

T R Z Y   P Y T A N I A   O D   A R T I   S A N   T E A

 • Gdzie narodziła się marka ARTI SAN TEA?
  a) Anxi
  B) Góry WuyiShan
  C) Świątynia Huiyuan
 • Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty,
  która jest zbierana mechanicznie?
 • Czym jest dla Ciebie herbata?
  Dokończ zdanie: Picie herbaty to dla mnie…..

 

Odpowiedzi na pytania prosimy umieszczać w komentarzach do tego postu na Blogu. Do każdej odpowiedzi zostanie umieszczony komentarz decydujący o wygranej 🙂

Czekamy na Twoje odpowiedzi na Blogu ARTI UNICI! Już nie możemy się doczekać, kiedy najlepsi otrzymają najdroższą herbatę skalną!

Ogłoszenie wyników nastąpi we wtorek 10.10.2017! Zwięzłość i kolejność odpowiedzi na Blogu również będzie miała znaczenie 🙂 Spełnione zasady konkursu również będą miały znaczenie 😉

Czas – start ……..

 

PRODUKTY TWORZONE W IDEALNEJ HARMONII Z NATURĄ WNOSZĄ HARMONIĘ, RADOŚĆ I ZDROWIE DO NASZEGO ŻYCIA

 

Tysiące lat temu ludzie żyli w zgodzie z naturą, nie krzywdząc jej a jednocześnie czerpiąc z niej to co najlepsze: najzdrowszą żywność i najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji ciała. Z ust do ust i z pokolenia na pokolenie, z wielką troską i w ogromnej tajemnicy mistrzowie przekazywali sobie tradycje wytwarzania i przechowywania tych wyrobów.

Są takie miejsca na ziemi, gdzie te tradycje przetrwały do dziś. W tych miejscach produkty są unikalne i przekazują pozytywną energię i emocje. Przechowują ducha kultury i jej znaczenie. Tworzone z pasją i miłością wprowadzają harmonię a niekiedy potrafią zmienić całe życie.

 

ARTI SAN TEA  ancient traditions

 

Specialty Tea             |             Aged Tea             |             Organic Tea             |             Stone Tea

 

Zapraszamy do naszego świata!

ARTI UNICI artisan brands

 

15 Komentarzy na “Trzy pytania od ARTI SAN TEA”
 1. Małgorzata 06/10/2017 o 16:28 Odpowiedz

  1. Gdzie narodziła się marka ARTI SAN TEA?
  Odpowiedź: B. Góry WuyiShan
  2. Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty, która jest zbierana mechanicznie?
  Herbata zbierana ręcznie jest jakościowo najlepsza – ma całe i najpiekniejsze listki z krzewu herbaty, co przy zbiorze mechanicznym nie jest możliwe do spełnienia. Ręczne zbieranie zapewnia selekcję jakościową (najpiękniejsze, najdelikatniejsze listki) i ilościową (pączek i dwa listki). Zbiór mechaniczny jest tańszy i szybszy, a co za tym idzie wpływa na znaczne obniżenie jakości herbaty.
  3. Czym jest dla Ciebie herbata?
  Picie herbaty to dla mnie cudowny relaks – oderwanie się od szarej rzeczywistości i codziennego zabiegania. Cały rytuał przyrządzania herbaty pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Obserwowanie jak listki się rozwijają to piękny czas wymagający spokoju i skupienia oraz dający wiele radości ze smakowania naparu, który pobudza zmysły bogactwem aromatu zmieniającego się z każdym parzeniem.

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:17 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Trzecie miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

   • Małgorzata 13/10/2017 o 12:34 Odpowiedz

    Dziękuję 🙂

 2. Łukasz 06/10/2017 o 17:13 Odpowiedz

  1. Odpowiedź B: Góry WuyiShan

  2. Herbata zbierana ręcznie, czyli taka która została opatrzona czułą opieką zręcznej ręki mistrza, jego czujnego oka… ale przede wszystkim doświadczenia. Można o takiej herbacie powiedzieć, że w swoim charakterze ma cząstkę osoby, która ją wytwarzała. Tego niestety brakuje herbatom, które są produkowane w sposób mechaniczny.

  3. Picie herbaty to dla mnie ucieczka od problemów dnia codziennego. Jest ostoją spokoju, wyciszenia. Promykiem nadziei w chwilach smutku, oraz silnikiem, który napędza mnie do robienia czegoś więcej. Jest również nadzieją na lepsze w chwilach zwątpienia, a także idealnym dodatkiem przy spotkaniach z innymi. Ale przede wszystkim to wspaniałe hobby, które jednoczy wielu ludzi, podzielających tę pasję (a z doświadczenia wiem, że nie tylko)!

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:16 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Drugie miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

 3. […] Arti Unici prowadzi konkurs w Polsce, gdybyście byli zainteresowani to zapraszam do rzucenia okiem i brania […]

 4. Oksana 07/10/2017 o 17:35 Odpowiedz

  1. Marka ARTI SAN TEA narodziła się w Górach WuyiShan.

  2. Herbata zbierana ręcznie jest tradycją, dbaniem o smak który nie wybacza półśrodków, o ciało, które często podświadomie prosi o wypełnienie go życiem. Dotyk ręki jest troską o listek, docelowo o podniebienie, historię, rytuał, nie jest modą czy pustym hasłem.
  Nie dorówna temu herbata zbierana mechanicznie, która oczywiście również ma prawo bycia, nie została ‘wybraną’ ale zapisze się w historii jako znak uprzemysłowienia globu.

  3. Dla mnie herbata jest kreowaniem myśli. Rytuałem, który wprowadza ład, namacalnym budowaniem ciała i energii, którą wypuszczam w świat.
  Często humorystycznym wspomnieniem taniej saszetki, parzonej z cytryną w paskudnej szklance, i wtedy wiem, że mam komfort świadomego wyboru herbaty, literatury, ludzi, życia, które ze sobą niosą, szczerego uśmiechu. Gdy parzę a później piję herbatę, czuję odpowiedzialność. Dobro dostałam w postaci ciepła rąk zbierających surowiec do naparu, dobro wiec mam potrzebę szerzyć.

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:16 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Pierwsze miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

   • Oksana 10/10/2017 o 21:13 Odpowiedz

    Dziękuję, dziękuję!

 5. Paweł 08/10/2017 o 10:58 Odpowiedz

  1. Odpowiedź B – Góry Wuyi Shan
  2. Herbacie, która jest zbierana ręcznie nadaję się pewnego rodzaju mistycyzm. Oprócz tego, że maszyna nigdy nie zastąpi człowieka, i praca ręczna będzie bardziej dokładna, to wg mnie głownie chodzi właśnie o mistycyzm. Putuo Cha – niemowlę herbaciane. Mimo, że w tym roku liść nieco słaby (chyba mieli przymrozki :p), to ze względu, na to, że proces obróbki od samego początku do końca to tylko ręce mnichów, nadaje to herbacie dużo większą wartość.
  3. Picie herbaty to dla mnie rozwijanie umiejętności czytania nut herbacianych. Zanim zacząłem obcować z herbatą, moje zmysły węchu i smaku był bardzo nikłe. Teraz po paru latach czuję jak wielki wachlarz smaków ma nam do zaoferowania Camelia. I co jest najpiękniejsze? Że ten wachlarz nie ma żadnych granic.

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:18 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Szóste miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

 6. Joanna 08/10/2017 o 13:31 Odpowiedz

  1. Gdzie narodziła się marka ARTI SAN TEA?
  B) Góry WuyiShan

  2. Czym Twoim zdaniem różni się herbata zbierana ręcznie od herbaty, która jest zbierana mechanicznie?
  Przede wszystkim jakością. Mechaniczne zbieranie herbaty nijak nie może zastąpić delikatnego ale i dokładniejszego zbierania ręcznego. Herbata zbierana ręcznie jest szlachetniejsza i co za tym idzie smaczniejsza. Do tego dochodzą kwestie poszanowania ekologii i samej Matki Natury- branie tylko tego co konieczne bez niszczenia całej reszty. Biorąc pod uwagę powyższe zbiór mechaniczny można by uznać za profanację herbaty.

  3. Czym jest dla Ciebie herbata? Dokończ zdanie:
  Picie herbaty to dla mnie….. to zależy. Zależy od aktualnego stanu umysłu i potrzeb, których herbata potrafi spełnić wiele.
  Kiedy potrzebuję pobudzenia czarna mocna herbata daje kopa lepszego niż espresso. Zielona pomaga mi się oczyścić i ochłodzić. Po białą sięgam kiedy chcę czegoś naprawdę delikatnego. Każda z herbat jest wyjątkowa a jej dobieranie, przyrządzanie i spożywanie to sama przyjemność.
  Nie od dziś wiadomo przecież, że koc + kot + dobra książka + jeszcze lepsza herbata to najlepsze połączenie na relaksujący wieczór 🙂

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:17 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Czwarte miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

 7. Krzysiek 08/10/2017 o 23:05 Odpowiedz

  1. w górach WuyiShan

  2. Przede wszystkim świadomość że dana herbata była zbierana ręcznie dodaje bardziej tradycyjnego i naturalnego uroku przy późniejszym odprawianiu ceremonii. Ponad to, wprawne oko i doświadczenie zbieracza/-ki potrafi wychwycić to czego nie zauważy maszyna i zebrać najcenniejsze, najbardziej wartościowe listki oraz obejść się z rośliną delikatnie, z szacunkiem bo też jesteśmy, częścią natury w przeciwieństwie do maszyn.

  3. Picie herbaty to dla mnie okazja do wyostrzenia zmysłów, chwilą skupienia tylko na niej, pomocą w medytacji. Środkiem do częściowego posmakowania obcej kultury. Jak również natchnieniem do tworzenia, wprawia mnie często we wspaniały nastrój kiedy staję się ciekawszy świata i bardziej chętny do filozofowania. No i zdrową alternatywą dla wszelkich używek (dzięki herbacie jestem abstynentem).

  • ARTI UNICI world 10/10/2017 o 20:18 Odpowiedz

   Gratulujemy wygranej! Piąte miejsce 🙂
   Prosimy o przesłanie adresu, na który wyślemy ARTI SAN TEA na maila artiunici@artiunici.com 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.artiunici.com