ZAPRASZAMY DO NASZEGO ŚWIATA

ARTI UNICI WORLD

Home / ARTI UNICI ambassadors / IVAN „CZAJ” SITSKO – AMBASADOR ARTI UNICI

IVAN „CZAJ” SITSKO – AMBASADOR ARTI UNICI

 

Z radością przedstawiamy Wam naszego pierwszego ambasadora*

Ivan Czaj Sitsko – skromny i szczery mistrz herbaciany, który pamięta, aby nie zatracić się w Morzu Herbaty i być sprawiedliwym dla wszystkich. Od lat prowadzi ceremonie herbaciane i spotyka się z ludźmi przekazując wartości, w które wierzy i propagując produkty, które uważa za godne propagowania.

Poniżej opowieść Ivana o sobie i naszym spotkaniu.

„Wiele lat temu moja Przyjaciółka zaprosiła mnie na ceremonię herbacianą. Wtedy jeszcze nic nie wiedziałem na temat tego rytuału. Ceremonia odbywała się w domowych warunkach. Teraz już nie pamiętam jaką herbatę piliśmy, ale dobrze pamiętam, jakie wrażenie zrobiło na mnie to spotkanie. Było coś takiego w ceremonii, co poruszyło mnie dogłębnie. Wtedy już wiedziałem, że kiedyś przyjdzie czas, że będę to robił.

Będę obdarzał ludzi herbatą. W tamtych czasach ćwiczyłem kung-fu i interesowałem się filozofią wschodu, więc ceremonia idealnie wpisywała się w system moich wartości i umiejętności. Minęło 5 lat zanim przeprowadziłem się do Polski. W pierwszej pracy, którą tu miałem przez dłuższy czas nie płacono mi. Dopiero w momencie, gdy zostałem zwolniony z powodu kłopotów w firmie wypłacono mi wielką kwotę. Postanowiłem zainwestować ją w zestaw do ceremonii herbacianej. Również wtedy skorzystałem z warsztatów Anny Włodarczyk, autorki projektu Morze Herbaty, by nauczyć się samodzielnie prowadzić ceremonię.

Parę lat później w 2014 roku założyłem swój własny projekt poświęcony mojej drodze herbacianej. W czasie trwania projektu wymyśliłem i poprowadziłem ceremonię w parze z Chiao Hsu w muzeum Azji i Pacyfiku. Prowadziłem również ceremonię Dream Tea podczas TMC (Tea Master Cup), gdzie nawiązywałem do tego, że wszyscy śnimy na jawie i droga do przebudzenia leży w byciu tu i teraz 🙂

Biorąc udział w festiwalu Święto Herbaty, wspólnie z Nieszką Bogusławską (profesjonalną tancerką) prowadziłem ceremonię połączoną z tańcem współczesnym, czyli wymyślony przeze mnie Bagua Dance, gdzie podstawa filozofii taoistycznej, czyli siatka bagua była używana jako inspiracja dla tańca.

Dla mnie herbata jest codzienną celebracją życia, spotkaniami z ludźmi i z samym sobą.”

Nawiązując do swojej nowej roli ambasadora na blogu „ZielonaiCzarna” Ivan napisał tak:

„Czy to się wydarzyło? Czy to się wydarzy? Ważne jest to, co się dzieje. Kolejny krok na drodze herbaty – Ambasador Arti Unici.

Pewien człowiek powiedział mi przy ceremonii herbacianej na 8 festiwalu „Święto Herbaty” w Cieszynie:

– Na pierwszym miejscu jest człowiek, na drugim jest woda, dopiero na trzecim jest herbata.

Jak mnie nie nazywaj i tak zostaję Ivanem, zostaję sobą, dążę do tego, by być z ludźmi, dążę do tego by być wodą.  Herbata dopiero na trzecim miejscu. Ważne by dzielić się swoimi wartościami i zawsze pamiętać o nich…..”

Ivan “Czaj” Sitsko

 

*Ambasador propagujący wartości ARTI UNICI jest również TeaSpoterem przedstawiającym magię ceremonii herbacianej na zdjęciach. Dzięki temu coraz więcej osób ma możliwość poznania herbaty zbieranej ręcznie i przygotowanej według prastarych tradycji. Przybywa też uczestników ceremonii herbacianych organizowanych przez naszych ambasadorów.

 

ARTI UNICI to nazwa, która wywodzi się z języka włoskiego i oznacza “articoli unici”, czyli produkty unikalne i symbolizuje dla nas produkty niepowtarzalne, wytwarzane ręcznie. Produkt, który powstaje w taki sposób zawsze będzie unikalny, gdyż nie da się włożyć w kolejny produkt identycznych emocji i tej samej energii.

 

PRODUKTY TWORZONE W IDEALNEJ HARMONII Z NATURĄ WNOSZĄ HARMONIĘ, RADOŚĆ I ZDROWIE DO NASZEGO ŻYCIA

 

Tysiące lat temu ludzie żyli w zgodzie z naturą, nie krzywdząc jej a jednocześnie czerpiąc z niej to co najlepsze: najzdrowszą żywność i najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji ciała. Z ust do ust i z pokolenia na pokolenie, z wielką troską i w ogromnej tajemnicy mistrzowie przekazywali sobie tradycje wytwarzania i przechowywania tych wyrobów.

Są takie miejsca na ziemi, gdzie te tradycje przetrwały do dziś. W tych miejscach produkty są unikalne i przekazują pozytywną energię i emocje. Przechowują ducha kultury i jej znaczenie. Tworzone z pasją i miłością wprowadzają harmonię a niekiedy potrafią zmienić całe życie.

 

Dla naszych Klientów sprowadzamy naturalne produkty tworzone z pasją i miłością. Produkty, które nie tylko wprowadzają do życia harmonię i radość ale posiadają rzeczywistą moc uzdrawiania. Przekazują duży ładunek pozytywnej energii, służą zdrowiu i długowieczności.

 

ARTI SAN TEA  ancient traditions

 

Specialty Tea             |             Aged Tea             |             Organic Tea             |             Stone Tea

 

Zapraszamy do naszego świata!

ARTI UNICI artisan brands

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

www.artiunici.com